Doğu Anadolu Turu 6 gece 7 Gün

Doğu Anadolu Turları

Doğu Anadolu Turu 6 gece 7 Gün

Yurtiçi Tur

ERZİNCAN – GİRLEVİK – TERCAN – ERZURUM - ANİ HARABELERİ – KARS – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT – AĞRI – İSHAKPAŞA SARAYI – VAN – AKDAMAR ADASI – AHLAT – TATVAN – NEMRUT KRATER GÖLÜ – MUŞ – BİNGÖL – HARPUT – ELAZIĞ - MALATYA

Ücretsiz Hizmetler

 • Lüks araçlarla ile gidiş dönüş ulaşım
 • 6 gece 3 ve 4* yıldız otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 7 Sabah kahvaltısı (1.si Girlevik Şelalesinde)
 • 6 Akşam yemeği
 • Nemrut krater Gölü ve Ahlat Minibüs Transferi
 • Akdamar Adası Tekne Gezintisi
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat esnasında araç içi sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası
Ücretli Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar

Tur Programı

Doğu Anadolu Turu

6 gece 7 Gün

 

ERZİNCAN – GİRLEVİK – TERCAN – ERZURUM - ANİ HARABELERİ – KARS – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT – AĞRI – İSHAKPAŞA SARAYI – VAN – AKDAMAR ADASI – AHLAT – TATVAN – NEMRUT KRATER GÖLÜ – MUŞ – BİNGÖL – HARPUT – ELAZIĞ - MALATYA

 

Biniş Noktalarımız:

 

21.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No:127 OXXO Kızılay Mağaza Önü

21.05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı,

21.10 Aşti Karşısı,

21.15 Akköprü Migros Karşısı
21.20 Keçiören Fatih Köprüsü Altı,

21.25 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü,

21.35 Mamak Köprüsü Üstü

 

 

1.Gün: Ankara’dan Hareket
Akşam Saat 21.00‘ da Kızılay Ofis önünde buluşmamızın ve belirtilen noktalardan değerli misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.Gün: Erzincan-Girlevik Şelalesi-Tercan–Erzurum–Çifte Minareli Medrese – Yakutiye Medresesi

Sabah saatlerinde muhteşem manzarası eşliğinde ücrete dâhil kahvaltımızı alacağımız Erzincan Girlevik Şelalesine varış. Kahvaltımız sonrasında panoramik olarak göreceğimiz Saltuklu Prensesi Mama Hatun Kümbetinin akabinde Erzurum’a doğru devam ediyoruz. Erzurum’a varışımızın ardından ilk olarak 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresinin yapıldığı Kongre Binasını gördükten sonra kim tarafından ve ne zaman yaptırıldığı bilinmeyen Selçuklu Sultanı Aleaddin Keykubad’ın kızı Hüdavend Hatun adına inşa ettirildiği varsayılan Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi ziyaret ediyoruz.

Daha sonra yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimiz sırasında Tarihi Erzurum Evlerini, Üç Kümbetleri, 1179 yılında Saltuklu Emiri Nasreddin Aslan Mehmet tarafından yaptırılan Ulu Camii ve Yakutiye Medresesini ziyaret ederek fotoğraflama imkanı buluyoruz. Meşhur Oltu Cağ Kebabının ve yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında 1535 yılında yaptırılan Osmanlı Kervansaray mimarisinin şaheserlerinden günümüzün ise ünlü Oltu taşının işlendiği ve ziyaretçilerinin alış veriş imkanı bulduğu Taşhan’ı ziyaret ederek alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Girlevik Şelalesi manzarası eşliğinde sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Erzurum şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda Oltu Cağ Kebabının tadına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Borapark Otel-Otel Zade-Dedeman Otel-DS Yedikapı Otel vb.
Rota: Ankara-Erzincan-Erzurum (890 km)

 

3.Gün: Aziziye Tabyası-Ani Harabeleri-Kars Kalesi-On İki Havariler Kilisesi

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Mecidiye ve Aziziye tabyalarını gezdikten sonra Sarıkamış üzerinden Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a yaklaşık 45 km mesafede bulunan kimileri tarafından 1001 kilise şehri kimileri tarafından ise Kırk Kapılı Şehir olarak bilinen Anadolu’da bulunan ve üzerinde Ermeniler’in yaşamış olduğu en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Ani Antik Kentine ulaşıyoruz. UNESCO tarafından 2016 yılında Dünya Mirası olarak tescil edilen Ani Harabelerinde günümüze ulaşan kilise ve büyük bir Katedral kalıntılarını fotoğraflama imkanı bulacaksınız. Hakkında efsaneler anlatılan Ani Harabelerini ziyaretimizin ardından Kars şehir merkezine geri dönüyoruz. Şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında Kars Kalesini gezip fotoğrafladıktan sonra Kars’taki 40 yıllık Rus egemenliği boyunca Rus Ortadoks Kilisesi olarak kullanılan 1918 yılında Müslüman egemenliği ile camiye dönüştürülen Kümbet Camii(12 Havariler Kilisesi) ziyaret ediyoruz.  Kümbet Camii 1964 yılından 1981 yılına kadar Kars’ta yapılan kazılarda çıkarılan eserlerin sergilendiği arkeolojik bir müze olarak kullanılan 1993 yılından itibaren tekrar cami olarak kullanılmaya başlamıştır. Ardından Aşıklar evini ziyaret ettikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Kars şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Simer Otel-Kale Otel-Ani Otel vb.
Rota: Erzurum-Ani Harabeleri-Kars (300 km)

 

4.Gün: Kars-Iğdır-Doğubeyazıt-Ağrı Dağı-İshakpaşa Sarayı-Van

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Iğdır üzerinden Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Iğdır’da 1915 Mezar Anıtını ziyaretimizin ardından muhteşem Ağrı Dağı manzarasının fotoğraflanabilmesi adına vereceğimiz molamızın ardından Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Ticareti zengin bir sınır şehri olan ilçede İran pazarında alış veriş için verilecek serbest zaman sonrasında İshak Paşa Sarayına hareket ediyoruz. İshak Paşa Sarayı Topkapı Sarayı’ndan sonra, Osmanlı mimarisinin en seçkin ve en ünlü eserlerinden biridir.

Osmanlı, Selçuklu ve Fars mimari üsluplarından esintiler içeren sebebinin ise yapımının 100 yıl sürmesinden kaynaklanan İshak Paşa Sarayı’nın en önemli özelliği dünyanın ilk kalorifer tesisatı döşenen sarayı olmasıdır. Hakkında birçok efsane bulunan İshak Paşa Sarayı’nı gezdikten ve fotoğrafladıktan sonra Tendürek geçidini aşarak Çaldıran Ovası’na iniyoruz. Tendürek Dağı’ndan çıkan Bend-i Mahi çayının üzerinde bulunan adını Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan alan Muradiye Şelalesinin görkemli manzarasına ulaşıyoruz. Her mevsimde ayrı bir güzelliği bulunan adeta doğanın yaptığı bir beste gibi suyun verdiği huzuru hissedeceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Doğubeyazıt şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Uratu Otel-Grand Otel Van-Resmina Otel-Crvstal Otel vb.
Rota: Kars-Iğdır-Doğubeyazıt-Van (375 km)

 

5.Gün: Van Kalesi-Akdamar Adası-Akdamar Kilisesi-Van Kedi Evi

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Akdamar Adasına gitmek üzere hareket ediyoruz. Gevaş’ta bizleri bekleyen teknelerimiz ile yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzun sonunda Akdamar Adasına ulaşıyoruz. İlk olarak 915-920 yılları arasında yapıldığı tahmin edilen 2017 yılında restore edilerek müze olarak hizmet veren Akdamar Kilisesini ziyaret ediyoruz. Akdamar Adasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Van’a hareket ediyoruz. Van Kalesi ziyaretimizin akabinde Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görebilmek için Üniversite içerisinde bulunan Van Kedi Evini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Van şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Uratu Otel-Grand Otel Van-Resmina Otel-Crvstal Otel vb.
Rota: Van-Akdamar Adası-Van (90 km)

 

6.Gün: Ahlat-Selçuklu Mezarları-Tatvan-Nemrut Krater Gölü

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Türklerin Anadolu’ya giriş kapısı olan ve Anadolu’nun tapusu olarak bilinen Ahlat’a hareket ediyoruz. İlk olarak Emir Bayındır Kümbetini ziyaret ediyoruz. Ardından Türk-İslam mezarlıklarının en büyüğü olarak bilinen Selçuklu Mezarlığını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesine alınan Selçuklu Mezarlığ’nda birçoğu yıkılmış 1400 mezar taşı bulunmaktadır. Anadolu’ya gelen ilk Türkler tarafından 12. Ve 13. Yüzyılda dikilmiştir. Fotoğraf molamızın ardından aracımızla Tatvan’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz için serbest zaman verdikten sonra “Büyük İskender’in Cenneti” olarak bilinen Nemrut Krater Gölü’ne özel transfer araçlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık yolculuğumuz sonrasında muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz bir noktadan Van Gölü ve Krater Gölü’nü fotoğraflıyoruz. Ardından buhar bacalarını görerek Büyük Göl’e ulaşıyoruz. Gölün özelliği soğuk olmasıdır. Büyük Göl’de vereceğimiz fotoğraf molasının ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Tatvan şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Kardelen Otel-The Crater Otel vb.
Rota: Van-Ahlat-Tatvan-Nemrut Krater Gölü-Tatvan (345 km)

 

7.Gün: Muş-Bingöl-Harput-Elazığ-Kömürhan Köprüsü-Malatya

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Muş’a hareket ediyoruz. Muş’a varışımızla birlikte Muş Kalesini ve Muş ovasını fotoğrafladıktan sonra yol güzergahımız üzerinde bulunan Bingöl Solhan’da yüzen adaları görebilmek için mola veriyoruz. Daha sonra Elazığ’a hareket ediyoruz. Burada Ala Mescidi, Kurşunlu Camiini ve Eski Hamamı gezdikten sonra Arap Baba’nın 700 yıldır çürümeyen cesedinin sergilendiği anıt mezarı ziyaret ediyoruz. Akabinde Harput’a devam ediyoruz. Öğle yemeğimiz için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Harput Kalesini, Ulu Camii, Arap Baba Türbesini, Balak Gazi Heykeli’ni gördükten sonra Malatya’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Karakaya Baraj Gölü üzerinde ki Kömürhan Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Malatya bölgesinde ki otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Harput şehir merkezinde rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır ücrete dahil
Konaklama: Anemon Otel-Ramada Plaza Altınkayısı Otel vb.
Rota: Tatvan-Muş-Bingöl-Harput-Elazığ-Malatya (450 km)

 

8.Gün: Malatya-Kernek Meydanı-Darende- Tohma Kanyonu Somuncu Baba – Ankara Dönüş Yolculuğu

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Eski Malatya’da (Battalgazi) bulunan Aslantepe Höyüğü ve Ulu Camii’nin gezilip görülmesinden sonra yöresel ürün alışverişi için Kernek Meydanına gidiyoruz. Darende’de bulunan Tohma Kanyonu Somuncu Baba Türbesinin gezilmesinden sonra Ankara'ya dönüş yolculuğumuza geçiyoruz Akşam saat 23.00 sularında Ankara’da oluyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Kahvaltı: Otelimizde alınacak açık büfe sabah kahvaltısı ücrete dahil
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye edeceği restoranlarda yöresel yemeklerin tatlarına bakabilirsiniz. Ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde dinlenme tesisinde ekstra ücretli olarak değerlendirebilirsiniz.

Rota: Tatvan-Muş-Bingöl-Harput-Elazığ-Malatya (450 km)

 

Tatilde Bir Numara!

+90 (312) 417 50 15 Pazartesi-Cumartesi 9.00 - 18.00
Tur Açıklaması

ERZİNCAN – GİRLEVİK – TERCAN – ERZURUM - ANİ HARABELERİ – KARS – IĞDIR – DOĞUBEYAZIT – AĞRI – İSHAKPAŞA SARAYI – VAN – AKDAMAR ADASI – AHLAT – TATVAN – NEMRUT KRATER GÖLÜ – MUŞ – BİNGÖL – HARPUT – ELAZIĞ - MALATYA

Önerilen Turlar

Pöpüler
1
Ayrıntı için tıkla!
Baştan Başa Yunanistan Turu (Zorunlu Ekstra Tur Yok)

Yurtdışı Tur

Pöpüler
1
Ayrıntı için tıkla!
Otobüslü Büyük Yunanistan ve Thassos Turu

Yurtdışı Tur

Pöpüler
1
Ayrıntı için tıkla!
Grand Ukrayna Turu

Yurtdışı Tur

Pöpüler
1
Ayrıntı için tıkla!
MALTA - SİCİLYA TURU

Yurtdışı Tur

Subscribe to our Newsletter

& Discover the best offers!