Otobüslü Büyük Yunanistan ve Thassos Turu

Yunanistan Turları

Otobüslü Büyük Yunanistan ve Thassos Turu

Yurtdışı Tur

Otobüslü Büyük Yunanistan ve Thassos Turu 5 Gece 6 Gün

Ücretsiz Hizmetler

 • Otobüsler İle Ulaşım
 • Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 3* - 4* Hotellerde 4 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Hotel Şehir Vergileri
 • Araç İçi Su İkramı
Ücretli Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış fonu 50 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri

Tur Programı

Otobüslü Büyük Yunanistan ve Thassos Turu

 

1. Gün - İstanbul – İpsala

19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

20:00 Mecidiyeköy Migros Önü (Eski Alisamiyen Stad Karşısı)

20:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza

21:00 Selimpaşa Metro Dinlenme Tesisleri

Verilen Güzergahlarda Misafirlerimizle Buluştuktan Sonra İpsala Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Yunanistan’a Giriş Yapıyoruz.

2. Gün - Selanik

Sabah Saatlerinde Yol Güzergahı Üzerinde Ekstra Alacağımız Kahvaltının Ardından Selanik İçin Kısa Yolculuğumuza Devam Ediyoruz Selanik Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlayarak İlk Hristiyanlarca Aziz İlan Edilen Aziz Demetrios Adına Makedonik Mimari Tarzda İnşa Edilmiş  Aynı Adlı Aziz Demetrios Kilisesine Gidiyoruz. Mezarının Da Bulunduğu Kiliseyi Görüp Fotoğraf Çektikten Sonra Aynı Cadde Üzerinde Bulunan En Yoğun Duygularımızı Yaşayacağımız Konsolosluğumuzun Arka Bahçesinde Yer Alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Doğduğu Evi Gezip Fotoğraf Çekiyoruz . Ardından Şehir Turumuza Devam Ediyoruz. Şehir Turumuz Esnasında Rotonda, Bei Hamamı, Hamza Bey Camii, Galerius Kapısı , Bedesten , Selanik Limanı , Büyük İskender Anıtı , II. Filip Anıtı , Döner Kule , Tiyatro Meydanı , Aristoteles Meydanı Ve Son Olarak Kordon Boyunda Yer Alan Bizleri İzmir Şehrinde Hissettirecek Yine Bir Osmanlı Yapısı Olan Beyaz Kule’yi Görüyoruz, Ünlü Alışveriş Mağazalarının Bulunduğu Thisimiski Caddesi Gezileri Sonrası Öğleden Sonra Konaklama Yapacağımız Otelimize Geçiyoruz. Dileyen Misafirlerimiz Otelimizde İstirahat Ederek, Dileyenler Şehri Daha Yakından Tanımak Ve Fotoğraflamak Amacıyla Vakitlerini Geçirebilirler. Misafirlerimiz Akşam Ekstra Olarak Düzenleyeceğimiz Taverna Eğlencesine Katılıp Sirtaki Yapabilirler, Uzo Eşliğinde Yunan Mezelerinden Tadabilir Geç Saatlere Kadar Eğlenebilirler.(45 €) Konaklama Selanik’te Bulunan Hotelimizde .

3. Gün - Selanik – Kalambaka (Meteora) – Atina

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Selanik Şehirinden Ayrılarak Atina Yolculuğumuza Başlıyoruz. Yol Güzergahımız Üzerinde Bulunan Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Metora Kalambaka Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. (25€ Giriş Bileti Dahildir.) Ortodoks Keşişler Hristiyanlığın İlk Dönemlerinde İnzivaya Çekilmek, Tanrı’ya Daha Yakın Olduklarını Düşündükleri Kalambaka  Dünyevi Konulara İse Daha Uzak Olmak Amacıyla Bu Manastırları Yapmışlardır. Her Bir Manastır 300 M. Kadar Yükseklikteki Kayaların Üzerine Yapılmıştır. Ekstra Turumuzun Ardından Larissa – Atina Otobanını Takiben Dünya Tarihi Ve Demokrasi Beşiği Yunanistan’ın Başkenti Atina’ya Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. (Varış Saatimize Göre Değişiklik Gösterebilir.) Şehir Turumuz Kapsamında Parthenon, Dionysos Tiyatrosu, Odeon, Zeus Tapınağı, Hadrianus Kapısı, Likavitosi Tepesi, Panathenic Stadyum, Harry Trouman Meydanı Heykeli, Konservatuvar, Türk Elçilik Binası, Eski Saray, Cumhurbaşkanı, Başbakan’ın Konutları, Evzon Askerlerinin Nöbet Değişimi, Ulusal Park, Zappion Sergi Sarayı, “St. Paul, St. Nikodimos, Bizans” Kilisesileri, Syntağma Meydanı, Parlemento Binası “Meçhul Asker Anıtı” Tarihi Grande Bretage Oteli, Heinrich Schliemann’ın Evi, 19.Yy Neo Klasik Yapılar (Akademi - Üniversite – Kütüphane) Merkez Bankası, Ag. Dionissios Katedrali, Omonia Meydanı, Kolokotroni Heykel Meydanı, İlk Meclis Binası, Olympiyat Köyü Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuzun Ardından Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Ekstra Olarak Düzenleyeceğimiz Pire Limanı Transferimizi Gerçekleştiriyoruz. (10€) Pire Limanında Bir Çok Restoran Tavernalar İlginizi Çekecektir. Rehberimizin Belirleyeceği Saate Limandan Ayrılarak Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiş Yapıyoruz.

4. Gün - Atina – Acropolis – Korint Kanalı

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Şehrin En Yüksek Noktasına İnşa Edilmiş Olan Yunanistan’ın Simgelerinden Biri Olan Atina Acropolis’i Ziyaret Ediyoruz. (Giriş Bilet Ücreti 25€’dur) Yerel Rehberimiz İle Gerçekleşecek Olan Acropolis Turumuzun Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Korint Kanalı Turuna Katılabilirler (30€)  Yunanistan Anakarasını Mora Yarım Adasından Ayıran Bir Kanaldır. Toplam Uzunluğu 6,5 Km Ve Genişliği 22 Metre Olan Kanal Çok Dar Olmasından Kaynaklı Sadece 15 Mt. Genişliğindeki Gemilerin Geçişine İzin Verilmektedir. Kohrint Kanalı Turumuz Sonrası Atina’da Bulunan Hotelimize Geçiş Yapıyor Ve Misafirlerimizin Alışveriş Yapabilmesi Adına Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardınan Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Ekstra Olarak Düzenlenecek Atina’nın En Ünlü Tavernalar Bölgesi Olan Plaka’da Yunan Gecesi Turumuza Katılabilirler .(40€) Taverna Turumuzun Ardından Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Atina’da Bulunan Hotelimizde.

5. Gün - Atina – Kavala – İskeçe

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Atina’da Bulunan Hotelimizden Ayrılarak Kavala’ya Devam Ediyoruz. Egenin Mavi Suları İle Egnatia Otobanında Keyifli Yolculuğumuz Sonrasında Kavala’ya Ulaşıyoruz. Kavala’ya Ulaşmamızın Arından Şehir Turumuza Başlıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Panagia Su Kemerleri , İbrahim Paşa Camii , Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi Ve İmareti , Liman Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuzun Ardından Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zaman Sonrası Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama İskeçe’de Bulunan Hotelimizde

6. Gün - İskeçe – Thassos Adası – İstanbul

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Düzenlenecek Olan Thassos Adası Turuna Katılabilirler (25€ Feribot Geçişleri Dahildir) İskeçe’den Hareketle Thassos Adasına Geçiş Yapacağımız Keremoti Feribot İskelesine Geçiş Yapıyoruz. Limandan Feribot İle Geçişimizin Ardındaın Thassosta Bulunan Limenas Kasabasına Ulaşıyoruz. Yaklaşık 15 – 20 Dak Mesafede Bulunan Pachis Beach Geçiş Yapıyor Ve Gün Boyu Plajda Serbest Zaman Veriyoruz . Serbest Zamanın Ardından 15:00 Gibi Feribot İskelesine Geçiş Yapıyor Ve Dönüş Yolculugumuza Başlıyoruz. İskeçe Gümilcine Dedaga. Şehirlerini Takiben İpsala Sınır Kapısına Ulaşıyoruz. Burada ki Pasaport Ve Gümrük Alışverişlerimiz Sonrası Free Shopta Vereceğimiz Kısa Alış Verişten Sonra Keşan Malkara Yolunu Takiben İstanbul’a Ulaşıyor Ve Tur Programımız Sonlandırıyoruz.

 

EKSTRA TUR PAKETLERİ

Tüm Ekstra Turlarının Alınması Durumunda Avantajlı Paket 190 € Yerine 175 € ‘dur.

GENEL ŞARTLAR

Kingstatil,hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi  bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

Tur Programımız minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kingstatil sorumlu tutulamaz. Kingstatil, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Uçuş bilgileri, tur rehberi bilgileri ve tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 48 saat önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Kingstatil sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Kingstatil sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kingstatil sorumlu tutulamaz.

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

VİZE BİLGİLENDİRME

Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz. Evrakları eksiksiz ve süresinde veren yolcu, vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.

Vize Departmanı Acil Telefon : 0533 130 40 72

Vize  Departmanı: info@metvize.com

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise ( Lacivert Pasaport) pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Kingstatil sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Tatilde Bir Numara!

+90 (312) 417 50 15 Pazartesi-Cumartesi 9.00 - 18.00
Tur Açıklaması

Otobüslü Büyük Yunanistan ve Thassos Turu 5 Gece 6 Gün

Önerilen Turlar

Pöpüler
1
Ayrıntı için tıkla!
Baştan Başa Yunanistan Turu (Zorunlu Ekstra Tur Yok)

Yurtdışı Tur

Pöpüler
1
Ayrıntı için tıkla!
Otobüslü Büyük Yunanistan ve Thassos Turu

Yurtdışı Tur

Pöpüler
1
Ayrıntı için tıkla!
Grand Ukrayna Turu

Yurtdışı Tur

Pöpüler
1
Ayrıntı için tıkla!
MALTA - SİCİLYA TURU

Yurtdışı Tur

Subscribe to our Newsletter

& Discover the best offers!